BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6057801

nr 605 7801

Ljusstakar

1 par, Tenn, Santesson, Stockholm, höjd: 13

Kondition: slitage, bucklor

Utrop:

100 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 19 oktober 2009
kl 17:57:56

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn